İkinci Bir İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İkinci bir instagram hesabı açmak için birçok neden olabilir. Örneğin; kişisel hesabın yanına bir iş hesabı açılabilir ya da eşle beraber bir ikili ortak hesap açılabilir, kullanıcı kişi küçük çocuğu için bir hesap açmak isteyebilir. Özetle birçok nedenden dolayı kullanıcılar ikinci bir instagram hesabı açmak niyetinde olabilir. Bu durumda tek bir telefon üzerinden birden fazla yani çoklu hesap kullanmaya ihtiyaç olacaktır.

 

İnstagramda İkinci Bir Hesap Açmanın Yolu Nedir?

Kullanıcıların merak ettiği sorulardan biri de instagrama ikinci bir hesap eklemenin yolu nedir? sorusudur. Geçmişte bir hesaptan diğerine geçerken, önce mevcut hesap kapatılır ardından yeni oturuma giriş yapılması gerekirdi. Bu işlem oldukça gereksiz ve zor olmaktaydı. Şimdi ise farklı hesaplar arası geçiş çok kolay bir şekilde tek tıkla olabilmektedir. İkinci hesap açma da, instagramda aynı telefon numarası ile 2 hesap açılabilir mi? sorusu esas kilit sorudur. Bu noktada şunu söylemek gerekir ki; aynı numara ile 2 ya da daha fazla hesap açmak mümkün değildir. aynı şekilde aynı e-mail adresi ile de açmak mümkün olmamaktadır. İkinci bir instagram hesabı açmak için ayrı bir e-mail adresi ve telefon numarası kullanmak gerekmektedir.

Kayıt Sayfası : https://www.instagram.com/accounts/emailsignup/

 1. Ana Instagram hesabınızı açın.
 2. Sağ alt köşedeki profil simgenizi seçin.
 3. Sağ üstteki üç satırlı menü simgesine dokunun.
 4. Erişmek için dişli simgesini seçin Settings.
 5. Seçme Add Account en altta. görebilirsin Add or Switch Accounts zaten birden fazla varsa.
 6. Kullanıcı adınızı seçin ve seçin Next devam etmek.
 7. Halihazırda Instagram’a bağlı olandan farklı bir e-posta adresi kullanın.
 8. Adrese gönderilen onay kodunu girerek e-posta hesabınızı onaylayın.
 9. Profil resminizi ayarlayın ve kayıt sihirbazını takip edin.

Facebook hesabınızı dilerseniz Instagram hesabınıza bağlayabilirsiniz, ancak bunu ana hesabınız için yapmadıysanız. 7. Adımda, telefonda, e-postada veya Facebook’ta hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, o ana hesap için kullanılan yöntemden farklı olmalıdır. Aynı ayrıntıları kullanırsanız, bu ayrıntıların zaten kullanımda olduğunu veya bununla ilgili sözcükleri söyleyen bir hata görürsünüz.

İkinci Instagram Hesabını Bağlama

Halihazırda ikinci bir Instagram hesabınız varsa, isterseniz bir tane daha oluşturmak yerine onu ana hesabınıza bağlayabilirsiniz. Yukarıdakine benzer bir süreç kullanır. Bu yöntemi kullanarak aynı anda en fazla beş hesabı bağlayabilirsiniz.

 1. Ana Instagram hesabınızı açın.
 2. Profilinizi ve sağ üstteki üç satırlı menü simgesini seçin.
 3. Erişmek için dişli simgesini seçin Settings.
 4. Seçme Add Account en altta.
 5. Diğer hesap bilgilerinizi girin ve kaydedin.

 

İnstagramda Yeni Hesap Ekleme Nasıl Yapılır?

Mevcut hesaba ek olarak ikinci bir instagram hesabı açmak için öncelikle instagramı açıp profil sayfasına gidilmesi gerekir. “Seçenekler” bölümünden istenen yere gitmek için sağ üstte duran dişli çark simgesine dokunulmalıdır. Seçenekler ekranını aşağı kaydırıp “Hesap Ekle” butonuna tıkladıktan sonra diğer hesabın girişi yapılmalıdır. Yani eklenmesi düşünülen hesap bu aşamada girilmelidir. Bu işlem sonucunda aynı telefondan birden fazla hesap eklenmiş olacaktır. Hatta aynı sistemle birden fazla hesap eklenebilir. İnstagram hesapları arasında geçiş nasıl yapılır diye düşünüldüğünde cevabı çok basittir. Profil sayfasında en üstteki kullanıcı adının olduğu yere dokunulduğunda ekli hesapların isimleri gözükür. Hangi hesaba geçiş yapılması isteniyorsa o hesaba tıklamak geçiş için yeterli olacaktır. İnstagram hesabı açmak için bir sayı sınırı yoktur. Bu durumun sınırı telefona bağlıdır. Ancak ortalama bir telefonun kapasitesi ortalama 6 hesap alabilmektedir.

Yorum yapın