İnstagram Hesabı Nasıl Spamla Kapatılır?

İnstagram hesabı spamla nasıl kapatılır? Sorusunu soruyorsanız, muhtemelen bir hesabı kapattırmaya çalışıyorsunuz demektir. Bir Instagram hesabını şikâyet ederek kapattırmaya çalışıyorsanız bunun pek çok yöntemi vardır. Sizin profilinizdekine benzer isim, fotoğraf ve bilgiler içeren sahte İnstagram hesapları varsa bunları kapattırabilirsiniz. Spamla hesap kapattırmak için çok sayıda şikâyet etmeli ve İnstagramın hesabı kapatmasını beklemelisiniz.

İnstagram Hesabı Kaç Spam İle Kapatılır?

Bir instagram hesabını spamla kapattırmak için çok sayıda şikâyet edilmesi gerekmektedir. Gerçek şu ki, İnstagram platformunda bir hesabın kapatılması için kaç tane şikâyet gerektiği tam olarak bilinmiyor. Ayrıca şikâyet sayısının önemli olup olmadığı da bilinmiyor.

Ancak bazı kullanıcılar 50 kere spam şikâyeti atıldığında hesapların kapatıldığını belirtiyor. İnstagram, spamların sayısı hakkında hiçbir şeyi onaylamadığı veya reddetmediği için kesin olarak bilmenin bir yolu yok. Ancak bir hesabın silinmesine veya devre dışı bırakılmasına neden olan spam raporlar ile hesap kapatmak mümkün.

İnstagram Hesabını Şikâyet Ederek Kapattırmak Mümkün Mü?

Bir Instagram hesabını spamla kapattırmak bazı durumlarda çok uzun sürse de bu süre pek çok faktöre bağlıdır. Örneğin Spam veya pornografi gibi İnstagram’ın Topluluk Kurallarını açıkça ihlal eden bir hesabı şikâyet ederseniz bu hesap hemen kapıtılabilir. Ancak taciz veya zorbalık gibi şeyler için spam atarak hesap kapattırmak istiyorsanız, Instagram’ın bunu kontrol etmesi ve hesabı silmesi daha uzun sürebilir.

İnstagram Hesabını Spamla Kapattırma Adımları

  1. Spamla kapattırmak istediğiniz İnstagram hesabının profiline girin.
  2. Profildeki sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
  3. Ardından Şikâyet Et seçeneğini seçin.
  4. Açılan pencereden Hesabı Şikâyet Et seçeneğine dokunun.
  5. Sonraki adımda Bir başkasını taklit ediyor seçeneğine tıklayın.
  6. Hesabın kimi taklit ettiğini seçin.
  7. İnstagram bazı durumlarda taklit edilen hesabı seçmenizi isteyebilir.
  8. Ardından Şikâyeti Gönder seçeneğine tıklayın.

Spam şikâyetinizin ardından İnstagram’ın raporunuzu kontrol etmesini beklemeniz gerekmektedir. Bu yöntem ile İnstagram’da dolandırıcılık yapan ve fake hesapları kapattırabilirsiniz.

Şikayet Edilen Hesaplar Silinir Mi?

Instagram çalışanları şikâyetinizi inceledikten sonra hesabın silinip silinmeyeceğine karar vereceklerdir. Ancak İnstagram’ın şikâyetinizi incelemesi biraz zaman alabilir. Ancak, spamladığınız hesabın silinmemesi gerektiğine de karar verebilirler.

İnstagram genellikle raporları pek takip etmez, bu nedenle uygunsuz bir durum yoksa bildirdiğiniz hesaba muhtemelen hiçbir şey olmayacaktır. Spam şikâyet işlemi genellikle hesabınızın bildirdiğiniz hesabı engellemesine neden olur. O kişiyi tekrar takip etmek istiyorsanız engellemeyi kaldırmanız gerekmektedir.

İnstagram hesabını spamla kapattırmak ve kalıcı olarak silmeyi düşünüyorsanız çok sayıda kişi tarafından şikâyet ettirmelisiniz. Çoğu durumda spam ile hesaplar silinemezken, binlerce takipçisi olan popüler sosyal medya hesapları kalıcı olarak silinebilir.

Yorum yapın