İnstagram İşletme Hesabını Facebook’a Bağlamak

İnstagram işletme hesabını Facebook’a bağlamak, sayfalarınız arasında iletişim sağlar ve iki hesapta da aynı şeyleri paylaşmanıza imkân verir. Ayrıca İnstagram’da reklam vermek için hesabınız bir Facebook sayfasıyla bağlantısı olmalı. Örneğin, bir gönderi oluşturduktan sonra aynı anda her iki sayfada da paylaşabilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız gönderilerin istatistiklerini de tek bir yerden görebilirsiniz. 

İnstagram hesabında reklam vermek isteyenler hem İnstagram uygulaması üzerinden hem de bağlanan Facebook hesabından reklam verebilir. Ayrıca İnstagram’da reklam verirken daha profesyonel ve gelişmiş reklam yöneticisi kullanmak isterseniz mutlaka Facebook işletme yöneticisini tercih etmelisiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Facebook’a Nasıl Bağlanır?

Facebook’tan İnstagram’a bağlanmak:

  1. Facebook’ta oturum açın ve soldaki menüden Sayfalar’a girin.
  2. Facebook sayfanızda Ayarlar’a tıklayın .
  3. Aşağılarda ve sol sütunda bulunan İnstagram’ı seçin.
  4. Hesabı Bağla’ya tıkladıktan sonra İnstagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

İnstagram’dan Facebook’a bağlanmak:

  1. İnstagram’a giriş yaptıktan sonra profilinize tıklayın.
  2. Profili Düzenle butonuna dokunun.
  3. Profil Bilgileri kısmının altındaki Sayfa öğesine tıklayın.
  4. Buradan bağlanmak istediğiniz Facebook sayfasını seçmelisiniz.
  5.  Henüz bir sayfanız yoksa Yeni bir Facebook sayfası oluştur yazısına dokunun.

İnstagram İşletme Hesabını Facebook’a Bağlamanın Yararları

Sayfanızda bir ürün satıyorsanız İnstagram işletme hesabını Facebook’a bağlamak müşterilere güven verecektir. Hesaplarınızı birbirine bağlayarak takipçilerinize her platformda bulunduğunuzu ve aynı işle uğraştığınızı belli edebilirsiniz. Ayrıca iki platform için ayrı ayrı gönderiler paylaşmak yerine tek bir uygulamadan iki sayfa içinde gönderiler paylaşabilirsiniz. Ayrıca Facebook’un gönderi planlama aracını kullanarak iki sayfa içinde zamanlı olarak gönderi paylaşabilirsiniz.

İnstagram işletme hesabını Facebook’a bağlamak, iki platformdaki sayfalarınıza gelen mesajları tek bir yerden cevaplamanıza olanak verir. Mesajlarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz. Bu özellik, mesajlara hızlı bir şekilde dönmenizi sağlar. Ayrıca Facebook’a bağlandığınızda gelen kutusu ve mesajlar için pek çok filtre ve özelliği kullanabilirsiniz.

Türkiye’de İnstagram’da reklam yayınlamak için hesabınıza bir Facebook sayfasını bağlamanız gerekir. Ayrıca birbirine bağlı hesapların ikisinde de eş zamanlı reklam yayınlayabilir ve tek bir yerde ödeme yapabilirsiniz.

Yorum yapın