Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?

Instagram kaybolan mesaj modu nedir? Dünyanın popüler sosyal medya platformları arasında bulunan Instagram, üzerinde gizli mesajlaşma bölümü bulunuyor.  Instagram, sadece fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir platform değildir. Ayrıca alternatif bir haberleşme aracıdır. 2020 yılında tasarlanan kaybolan mesajlar özelliği ile kullanıcılar gizli sohbet imkanından yararlanabiliyor. Böylece, sohbetten çıktığınız zaman gönderilen mesajlar kayboluyor. Böylece sohbette bulunan arkadaşlarınızdan haberiniz oluyor.

Bu özellik gizli mesajlar sohbetin kapatılmasının ardından otomatik olarak silinen özelliklerden bir tanesidir. Gündelik konuşmalar için tasarlanan bu özellik dilediğiniz zaman kullanılabiliyor.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Son güncelleme ile beraber gelen kaybolan mesaj modu özelliği, birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Instagram kaybolan mesaj özelliğinin nasıl çalıştığını pek çok kişi merak ediyor. Kaybolan mesaj modundan yararlanmak şunları yapmanız gerekir;

Instagram kaybolan mesaj modu ayrıca sohbet halindeyken, ekran görüntüsü alınması durumunda sizleri de haberdar edecektir. Böylece mesaj güvenliği en üst seviyede olacaktır. Türkiye’de her kullanıcı bu özellikten yararlanabiliyor. Uygulama içerisinde bu özelliği kullanamıyorsanız mesaj silinmesi biraz uzun sürebilir.

"Instagram

İnstagram Kaybolan Mesaj Modundan Çıkma

Instagram kaybolan mesaj özelliği modu şu şekilde çalışmaktadır;

  • Özelliği çalıştırdığınız zaman sohbet kapatıldıktan sonra mesaj kendiliğinden silinecektir.
  • Kaybolan mesaj modu istenildiği zaman açılabilir ya da kapanabilir.
  • Sohbetteki herhangi bir kişi bu özelliği kullandığında, bu mod herkes için açılacaktır.
  • Mod açıldığında sohbet içerisinde ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar bilgilendirilecektir.

Instagram kaybolan mesaj modu açıldığı zaman mesaj bildirimi geldiğinde mesajın içeriği gözükmemektedir. Böylece mesaj güvenliğinde tam koruma sağlanıyor. Uygulamaya tekrar giriş yapıp mesajı okuduğunuz zaman mesaj silinecektir. Bu özellikten birçok kullanıcı memnun kalmıştır. Kaybolan mesaj modu sohbet gizliliğini sağlar. Böylece geçmişe dönük tüm mesajlar hiçbir kullanıcı tarafından gözükmeyecektir.

Yorum yapın