İnstagram Pronouns Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Pronouns ekleme Diye daha önce hiç düşünmediyseniz, sizi Instagram’ın en yeni ve ilginç özelliklerinden biriyle tanıştırmak istiyoruz.

‘Profil Zamirleri’ anlamına gelen bu özellik, cinsiyete göre hitap şekilleri ekleyebilmeyi sağlıyor. Bu sayede, biyografinizin üzerine, isminizin yanına en fazla 4 Pronouns ekleyebiliyorsunuz.

Bunlar açık gri renkte görünüyor.

 

Instagram Pronouns Nasıl Eklenir?

Bu özellik henüz tam olarak yaygınlaşmış değil. Şu an sadece birkaç ülkede kullanılabiliyor, birkaç ülke tarafından evet. 🙂

Özelliği etkinleştirmek için telefonunuzun dilini İngilizce yapın.

Ardından takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde:

 • Instagram uygulamasını açınız.
 • Ekranın altında bulunan düğme çubuğunda ‘Profile’/Profil sekmesini göreceksiniz, ona tıklayınız.
 • ‘Edit Profile’ (Profili Düzenle) butonuna dokunun.
 • ‘Pronouns’ (Zamirler) bölümünü açın.
 • ‘Add your pronouns’ (Zamir Ekle) düğmesine basın.
 • İstediğiniz zamirleri yazın. Instagram size bazı öneriler gösterecek, onlar arasından tercih yapmak durumundasınız.
 • Bu zamirleri herkese açık şekilde ayarlayabilir veya sadece takipçileriniz için görünür kılabilirsiniz. ‘Yalnızca Takipçilere Göster’ seçeneğiyle bunu sizi takip etmeyenlerden gizleyebilirsiniz.
 • Gizlilik ayarını belirledikten sonra ‘Tap the Done’ yazılı butona tıklayın.
 • Instagram Pronouns ekleme işlemini başarıyla tamamladınız.

Instagram Pronouns Ne İşe Yarar?

Malumunuz Instagram; profil sayfası için şimdiye kadar ad-soyad, kullanıcı ismi, biyografi ve web sitesi gibi bilgiler talep ediyordu. Zamirler özelliği sayesinde bu bilgilere cinsiyet de eklenmiş durumda. Bu ayar, 18 yaşın altındaki kullanıcılar için varsayılan olarak etkinleştirilmekte.

Instagram milyonlarca kullanıcıya sahip dev bir platform. Şirket, bu kadar büyük bir kullanıcı kitlesine daha doğru hitap edebilmek için çeşitli özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Instagram zamirler özelliği de bunlar arasında yerini aldı. Böylelikle size nasıl hitap edilmesi gerektiğini belirleyebiliyor ve insanların sizinle etkili iletişim kurmasına yardımcı oluyorsunuz.

Mesela hesabınızın ismi ve kullanıcı adı sizin erkek mi kadın mı olduğunuzu göstermiyor. Rumuz kullanıyorsunuz diyelim. Örneğin Havuçlu Kek diye bir Instagram hesabınız var.

Şimdi insanlar size hanımefendi mi beyefendi mi desin? Kararsız kalacaklardır.

Instagram zamir ekleme özelliği sayesinde tercihettiğiniz hitap şeklini takipçilerinizle paylaşarak bu karışıklığa son verebilirsiniz.

“İnstagram Pronouns Ekleme Nasıl Yapılır?” üzerine 5 yorum

 1. Gerçekten çok işime yardı bir türlü yapamıyorum araştırmalar sonucunda bu siteyi gördüm dikkatli okuyarak yaptım işe yaradı teşekkürler

  Cevapla
 2. Bu yeni özelliği eklemeleri daha iyi oldu yapmayı bilmiyordum burada bakarak yaptım Bence güzel bir özellik değerli bilgi için teşekkürler yardımcı oldu

  Cevapla

Yorum yapın