İnstagram Sarahah Nedir Nasıl Kullanılır

İnstagram Sarahah uygulamasını son günlerde pek çok profilde görmeye başladık. Sosyal medya platformlarında ve özellikle İnstagram’da gençler arasında yaygınlaşan sarahah, kişilere anonim soru sormanızı sağlıyor.

Tartışmalara neden olan ve kişilerin birbirlerine anonim olarak sorular sormalarına yarayan uygulama hakkında pek çok bilinmeyen var. İnternet ortamında her geçen gün farklı bir sosyal medya uygulaması ortaya çıkmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları düşünüldüğünde facebook, instagram, twitter ve snapchat gibi uygulamalar akla gelmekteydi. Fakat son günlerde gençler arasında popüler hale gelen ve en çok indirilen uygulama Sarahah oldu.

İnstagram Sarahah Nedir?

Sarahah yeni çıkan bir sosyal medya platformudur. Özellikle Türkiye’de çok fazla yaygınlaşan uygulama 2016 yılında çıkmıştır. Suudi Arabistanlı Zain-al-Abidin tarafından geliştirilen uygulamanın linklerini İnstagram profillerinde sıkça görüyoruz. 

Sarahah nedir sorusuna en doğru verilecek cevap bir soru sorma uygulamasıdır diyebiliriz. Kelime anlamı Arapça olan bu yeni sosyal medya platformu Arapça’da “dürüst ol” demektir.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından farklı olan Sarahah, kullanıcıların birbirlerine anonim bir şekilde sorular sormalarını ve mesajlar atmalarını sağlıyor. Gönderdiğiniz mesajlar ve sorduğunuz sorular anonim bir şekilde gönderiliyor. Soruları cevaplayan kişiler ise isterlerse bu soruları İnstagram profillerinde yayınlayabiliyorlar.

Sarahah Nasıl Yapılır?

İnstagram sarahah uygulamasını kullanmak için öncelikle platformun web sitesinden kayıt olmanız gerekmektedir.

  1. Sarahah’ın resmi sitesine girip ardından “Kaydol” yazısına tıklayın.
  2. Kayıt formuna isminizi, e-posta adresinizi ve parolanızı girmelisiniz.
  3. Uygulamadan mail bildirimleri almak istiyorsanız Bildirimler kutusunu işaretlemelisiniz.
  4. Daha sonra kullanım koşullarını kabul edip kaydol tuşuna tıklayın.

Ayrıca Sarahah’a kaydolmak için 17 yaşın üstünde olmalısınız.

Daha öncelerden hem web sitesi hem de mobil uygulama üzerinden kullanılabilen bu platform artık sadece mobil uygulama üzerinden kullanılabiliyor. İlk olarak App Store üzerinden yayınlanan mobil uygulama büyük bir popülerlik kazandı ve 14 milyon indirildi. Android sürümünün de çıkmasıyla birlikte şu an toplam indirilme sayısı 300 milyonu geçmiştir.

Yorum yapın