İnstagram Storyleri Neden Yüklenmiyor? – 2022-2023 Çözümü

İnstagram Storyleri neden yüklenmiyor? Sorusu instagram kullanıcılarının bazen yaşadığı sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnstagram storyleri hayatımıza girdiği günden beri storylerden insanların hayatlarına tanık olabiliyoruz. Takipçilerimizle de istediğimiz zaman anlık bir şekilde ne yaptığınızı ya da herhangi bir güzel durumda kısa hikayeler paylaşarak insanların sizleri görmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Video Yükleme Sorunu Neden Olur?

Yaşadığınız İnstagram video yükleme sorunu neden olur? Sorusu birçok kişinin yaşadığı sorunlardan birisidir. Bu sorunun en temel sebebi aslında yüklemeye çalıştığınız videonun formatı veya telefonda yer alan uygulamanın belleğinden kaynaklanmaktadır.

Bu sorunu yaşamanız durumunda eğer, videoyu kendi telefonunuz üzerinden çektiyseniz ve belirtilen eğer en yüksek süreyi aşmadığınız durumda, sorunun sebebi de Instagram’ın telefonunuzda kullandığı belleğin yetersizliği olmaktadır.  Instagram üzerinden sürekli fotoğraf ve videolar yüklüyoruz bunun yanı sıra canlı yayın yaptıktan sonra hikaye bile paylaşmaktayız.

Burada zannettiğimiz duruma bağlı olarak zannediyoruz ki İnstagram’a atılan bu fotoğraf hikaye ve videolar herhangi bir şekilde yer kaplamıyor. Hiç de öyle değil, Instagram’a yüklediğiniz tüm video ve resimler ve benzeri her şey aslında Instagram’ın telefonda ayrılan belleğinde yer kaplamıyor. Aslında durum böyle değil İnstagram’ın da belleği dolmaktadır. Bu nedenle video fotoğraf yüklediğiniz zaman görünmeyebilir.

Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

Yaşadığınız sorunda yüklediğiniz videonun da Instagram formatlarına uygun olduğundan emin olduktan sonra uygulamadaki önbelleği temizleyiniz. İnstagram ayarlar sekmesine gelin burada önbellek kısmı üzerinden önbelleği siliniz.

Burada aynı zamanda ayarlar sekmesinden İnstagram’ı da siliniz. Çünkü İnstagram’ı sildikten sonra depolama alanının da yenilenmesini sağlarsanız. Kaldırdıktan sonra Google Play üzerinden tekrar yükleyin.

Yaşadığını sorunu aynı zamanda İnstagram destek ekibi ile de çözebilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın.
  • Bu işlemin ardından Instagram uygulaması üzerinden burada “Sorun Bildir” kısmına girme işleminin ardından burada yaşadığınız soruna çözüm bulacaksınız.
  • Bu kısımda yer alan “Sorun Bildir” sekmesi üzerinden şunu koplayıp yapıştırınız “I’ve tried all of the ways to upload video to my Instagram, but nothing solved my problem. Please help

İnstagram Storyleri Neden Yüklenmiyor?

Bu mesajı gönderdikten sonra İnstagram Storyleri neden yüklenmiyor? Sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yorum yapın