İnstagram’da Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram’da Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram, dünya genelinde kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Facebook’un satın almasıyla daha fazla gelişen uygulama her geçen gün farklı bir yenilikle karşımıza çıkıyor. İlk çıktığında sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan bu platformda artık mesaj atabilir, müzikli klipler yapabilir ve video paylaşabilirsiniz. İnstagram’a gelen en son özelliklerden birisi de hareket durumudur. Hareket durumu sayesinde İnstagram’da mesajlaştığınız diğer kişilerin son görülmesini görebilirsiniz. Bu özellik ilk bakıldığında kullanışlı olsa da uygulamada gizli takılan kişiler İnstagram son görülme özelliğini kapatmak istiyorlar.

İnstagram hareket durumu, en son çevrimiçi olduğunuz zamanı mesaj gönderdiğiniz kişilere gösteren bir özelliktir. Ayrıca, son görülmeniz yalnızca sizin takip ettiğiniz kişilere gösterilir. Yani birisi sizi takip ediyorsa ve siz onu takip etmiyorsanız son görülme bilginizi göremez.

Uygulamadaki hareket durumunu kapatmak isteyen kişiler bu seçeneğin nerede olduğunu çoğu zaman bulamıyor. İnstagram son görülme özelliğini kapatmak için platformun web sitesini ziyaret etmeniz gerekmez. Bu seçenek Android ve iOS uygulamalarından değiştirilebilir. Birkaç adımı takip ederek kolaylıkla son görülme bilginizi kapatabilirsiniz.

İnstagram Son Görülme Kapatma Adımları

İnstagram hareket durumunuzu kapattığınızda mesajlaştığınız kişiler hiçbir şekilde sizin son görülme bilginizi göremez. İnstagram son görülme kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

  1. Android veya iOS’ta İnstagram uygulamasını açın ve son görülme bilgisini kapatmak istediğiniz hesaba giriş yapın.
  2. İnstagram profilinizin sağ üst köşesinde bulunan ve üç yatay çizgi şeklinde görünen butona tıklayın.
  3. Açılan pencereden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

  1. Sonraki adımda ise “Gizlilik” yazan seneğe dokunun.
  2. Açılan sayfada alt kısımlarda “Hareket Durumu” yazan seçeneğe basın.
  3. Şimdi tek yapmanız gereken “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapatmak.

Yukarıdaki adımları takip ederek artık İnstagram son görülme kapatma işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir.

Ayrıca bu işlem ile yalnızca son görülmenizi kapattığınızı belirtmekte fayda var. Son görülmeniz kapansa da mesajlardaki okundu bilgisi olarak da bilinin görüldü özelliği hala açık durumda kalacak. İnstagram’ın okundu bilgisini kapatmanın maalesef bir yolu yok.

diğer yazılarımızı okumak için https://fevri.net/

Yorum yapın