İnstagram’da Takip Ediyorum Geri Atıyor Ne Yapmalıyım?

İnstagram‘da hesapları takip etmeye çalıştığınızda geri atıyorsa bunun pek çok nedeni olabilir. İnstagram’ın son yıllarda popülerliğinin artmasıyla birlikte, birçok insan kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine ulaşmaya çalışıyor. Ayrıca son yıllarda bot hesaplar ve takipçiler de bir hayli arttı. Bu gibi nedenlerle İnstagram, spam hesapları ve davranışları engellemek için sürekli güncelleniyor. Güncellemeler ile bot hesaplar engellenirken insanların birilerini takip etmesi de zaman zaman sınırlandırılabiliyor. İnstagramda bir hesabı takip ettiğinizde geri atıyor olabilir. Bu sorunun pek çok nedeni ve çözümü vardır.

Son zamanlarda birçok İnstagram kullanıcısı, başka hesapları takip ediyorum geri atıyor gibi şikâyetlerde bulunuyorlar. Bu kullanıcılardan biriyseniz ve neden İnstagram’da insanları takip edemediğinizi merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Neden İnstagram’da Başkalarını Takip Edemiyorum?

İnstagram’da kullanıcıları takip edemiyorsanız, büyük ihtimalle hesabınızın bazı aktiviteleri engellenmiştir. İnstagram hesabınızın şüpheli veya spam işlemler yaptığını tespit etmiş olabilir. Takipleri, beğenileri, paylaşımları otomatikleştirmek için bir program veya yazılım kullanmış olabilirsiniz. Ayrıca kısa bir süre içinde çok sayıda hesabı takip etmiş ve takibi bırakmış olabilirsiniz. Ayrıca, bir hesapta en fazla 7500 kişiyi takip edebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıysanız veya takip etme sınırlarına takıldıysanız, başkalarını takip etmeye çalıştığınızda geri atıyor olabilir.

İnstagram Takip Edince Geri Atmasının Nedenleri

İnstagram hesabı açan bir kişi, resimlerini ve videolarını başkalarıyla paylaşmanın yanı sıra başkaları tarafından paylaşılan içerikleri de görebilir. Ancak bazen ne kadar uğraşırsanız uğraşın takip edince geri atıyor olabilir. Bu sorunun belli nedenleri ve çözümleri vardır.

  • İnternet Bağlantınız Olmayabilir

Bazı durumlarda internet bağlantınız kısa bir süreliğine kopabilir ve siz bunu fark etmezsiniz. Bu durum İnstagram uygulamasının düzgün çalışmamasına neden olabilir. Böyle bir durumda takip et butonuna bastığınızda hiçbir şey olmuyordur veya geri atıyordur. Bunun altında başka sorunlar aramadan önce internet bağlantınızı kontrol etmek iyi bir başlangıç olabilir.

Wi-Fi veya mobil verinizin açık olduğundan bağlantınızın güçlü olduğundan emin olun. İnternet yoksa sorunu düzeltin ve uygulamayı yeniden başlatın.

  • Günlük Limitlere Ulaşmış Olabilirsiniz

Çok fazla hesabı çok hızlı bir şekilde takip ederseniz, İnstagram bunu güvensiz bir davranış olarak algılar ve diğer hesapları takip etmenizi engeller. Bunun nedeni, yapay zekânın sizi robot olarak sınıflandırması veya sizi spam olarak görmesidir. Böyle bir durumda işlem engellendiğine dair mesaj alırsınız ve takip edince buton geri atıyor olabilir.

Böyle bir sorun yaşamamak için günde 200’den fazla hesabı takip etmemelisiniz. Ayrıca bir saat içinde 120’den fazla kişiyi takip etmemeye çalışın.

  • Hesabınız Çok Yeni ve Boş Olabilir

Çok yeni bir hesabınız varsa ard arda insanları takip edemezsiniz. Hesabınızdaki bilgileri eksiksiz doldurmalı ve biraz paylaşım yapmalısınız.

Bu sorundan kurtulmak için bir profil resmi yok, biyografi ve telefon numarası ekleyebilirsiniz. Ayrıca biraz paylaşım yapabilir ve hikâye atabilirsiniz. Bir süre sonra takip edince geri atıyor sorunu düzelecektir.

 

Yorum yapın