Instagram’da Yazı Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’da yazı paylaşmak için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem mevcut. Ancak öncelikle hikayeler kısmında mı yoksa gönderi akışında mı paylaşmak istediğinize karar vermelisiniz çünkü her ikisi için de yöntemler birbirinden farklılık gösteriyor. Sosyal medyanın artan popülerliği ile birlikte duygu ve düşüncelerin sanal ortamlarda paylaşılması da sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yerini aldı. Bu sebeple oldukça fazla ilgi gördüğünü ve kullanıldığını söyleyebiliriz. Kimi zaman duygu ve düşünce paylaşmak için kullanılan yazı paylaşımları, kimi zamansa reklam veya bilgilendirme amaçlı da kullanılabiliyor. Bu popülerliğe kayıtsız kalmayarak Instagram’da yazı paylaşmanın nasıl yapılacağına dair ve kullanabileceğiniz farklı yöntemlerle ilgili bilgileri sizin için derledik.

Instagram Hikayeler’de Yazı Paylaşma

Instagram Hikayeler’de yazı paylaşmak için uygulamada kamerayı açarak yazı seçeneğine tıklamanız gerekiyor ardından paylaşmak istediğiniz metni yazıp yazı tipi, etiket ve çıkartmalar ekleyerek; arka plan rengini ya da fotoğrafını düzenleyerek tasarımını yapabilirsiniz.

Instagram Gönderi Akışında Yazı Paylaşma

Instagram gönderi akışında yazı paylaşmak için ek bir uygulama kullanılması gerekiyor. Bu amaç için oldukça fazla yazı hazırlama programı var. Bu program ve uygulamalar aracılığıyla farklı tasarımlarla yazılar hazırlayabilir ve onları Instagram profillerinizde paylaşabilirsiniz. Ancak elbette ki bu programlar arasında popüler ve diğerlerine oranla daha kullanışlı olan programlar var. En çok tercih edilen Instagram için yazı hazırlama programlarına sizler için şunları örnek verebiliriz:

  • Canva (Telefon için aplikasyon ve bilgisayar için web site kullanımlarıyla, birçok farklı ücretsiz hazır şablonu ve tasarımlarıyla Instagram kullanıcıları için en çok tercih edilen program.)  https://www.canva.com/
  • Social Media Post Maker
  • Post Maker for Instagram

Gibi uygulamalar da Instagram’da yazı paylaşmak isteyen kullanıcılar için oldukça uygun.

Bunun yanında elbette gönderi olarak paylaştığınız bir fotoğrafın altında yer alan açıklama kısmına dilediğiniz yazı ve metni ekleyerek de yazı paylaşımı yapabilirsiniz. Ancak insanların ilgisini çekmek, okunma oranını artırmak ve göze çarpmasını istediğiniz bir yazıyı paylaşmak için en kullanışlı tercih Instagram’da yazı paylaşma için akış gönderisi veya hikaye olarak yazı paylaşmayı seçmek olacaktır.

Yorum yapın