Linkedln Engellenen Kişinin Engeli Nasıl Kaldırılır?

LinkedIn Engel Kaldırma, hem tanıdığınız hem de tanımadığınız kişilerle ve iş insanlarıyla bağlantı kurmak için güzel bir platformdur. Bu sosyal medyada ilişkilerinizi genişletebilirsiniz. Ancak, tanımadığınız veya görmek istemediğiniz kişilerden gelen davetleri kabul ettiğinizde bazen işler yolunda gitmeyebilir. Bu kişileri bazen engellemek zorunda kalabilirsiniz. LinkedIn‘de bir kişiyi engellemek, artık bağlantı kuramayacağınız ve birbirinize mesaj gönderemeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca birbirinizin profillerini veya paylaştıklarını da görüntüleyemezsiniz. Platformda en fazla 1.000 kişi engelleyebilirsiniz. Bazen bir kişinin engelini kaldırmak istersiniz ama nereden yapacağınızı bulamazsınız. Linkedln engellenen kişinin engeli birkaç adımda kolayca kaldırılabilir.

Bu kullanıcıyı engellerseniz, o kişinin profilini göremezsiniz ve o kullanıcı size herhangi bir tavsiye vermişse bu da gidecektir. Ayrıca engellenen kullanıcılara herhangi bir mesaj atamazsınız. Birbirinize gönderdiğiniz tüm mesajlar da kaybolacaktır.

LinkedIn Engel Kaldırma

LinkedIn Engel Kaldırma birinin engelini kaldırmak çok kolaydır. Profilinize girip takip edeceğiniz bir adımla engellenen hesapları görüntüleyebilir ve engelleri kaldırabilirsiniz.

 1. Sağ üst köşedeki profil resmi simgenizi bulun.
 2. Menüyü açmak için üzerine tıklayın.
 3. “Gizlilik ve Ayarlar”a tıklayın.
 4. Açılan sayfadaki sol menüden “Engelleme ve Gizleme”yi seçin.
 5. Açılan sayfadan “Engelleme”ye tıklayın.
 6. Bu sayfada engellenen kişilerin bir listesini göreceksiniz.
 7. Engellemesini kaldırmak istediğiniz kişiyi bulun.
 8. O kişinin isminin yanındakş “Engellemeyi Kaldır” düğmesine tıklayın.

Bir kişinin engelini kaldırdığınızda bazı etkileşim özellikleri tekrar açılır. İlk olarak, profiliniz o kişi için gizli hale gelir. Ayrıca, engelini kaldırdığınız kişiyle mesaj alışverişi yapabilirsiniz.

Daha önce arkadaşınız olan birinin engellemesini kaldırırsanız, otomatik olarak yeniden arkadaş eklenmeyeceğinizi unutmayın. O kişinin profil sayfasına gitmeniz ve “Bağlan” düğmesine basmanız gerekecektir.

LinkedIn’de Birisi Nasıl Engellenir?

 1. https://linkledln.com/ Hesabınıza giriş yapın.
 2. Engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin.
 3. “Diğer…” düğmesine tıklayın. Bu seçenek, masaüstü sitede isimlerin sağında ve mobil uygulamada ise isimlerin altında bulunur.
 4. Açılan menüde “Rapor Et veya Engelle”yi seçin.
 5. Engelle”yi seçin.
 6. Seçiminizi onaylamak için “Engelle”ye tıklayın.

Fikrinizi değiştirirseniz bir kişinin engellemesini yukarda anlattığımız şekilde kaldırabilirsiniz.

Birini Engellemeden Kendinizi Gizlemek Mümkündür

Linkedin’deki belirli kişilerle veya işletmelerle tüm iletişiminizi durdurmak ve engellemek istemiyorsanız. Ancak bazı bilgilerinizi ve profilinizi gizlemek istiyorsanız bunun bazı yolları vardır. “Gizlilik” sayfanızın “Engelleme ve Gizleme” bölümünden sizi kimlerin takip edebileceğini seçebilirsiniz.

Birisi sizi takip ettiğinde, herkese açık yaptığınız paylaşımlarla ilgili güncellemeleri görebilir. Paylaşımlarınız için iki tür gizlilik seçeneğiniz vardır. LinkedIn’deki herkese paylaşım yapabilir veya sadece bağlantı kurduğunuz kişilere yönelik paylaşım yapabilirsiniz. Bu sayede LinkedIn engelleme ve engel kaldırmayla da uğraşmazsınız.

Ayrıca profilinizin ve özgeçmişinizin arkadaşlarınız dışındaki kişiler tarafından görünmesini istiyorsanız ve aynı zamanda belirli gönderileri ve güncellemeleri de o kişilerden gizlemek istiyorsanız, paylaşım ayarlarınızı o şekilde yapabilirsiniz. Herkese yönelik paylaşımlar yerine bağlantılarınıza paylaşım yaptığınızda gönderilerinizi sadece bağlantılarınız görebilir. Platformda yaptığınız değişikliklerin geçerli olması 24 saati bulabilir.

LinkedIn dâhil tüm sosyal medya platformlarında kötü niyetli kişiler vardır. Hesabınızın gizlilik ayarlarını yaparsanız kişisel bilgilerinizin çalınması ve diğer şeyler hakkında çok fazla endişelenmenize gerek kalmaz. Ancak yine de can sıkıcı insanlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kişileri engellemek, LinkedIn kullanan birisi için yaygın olarak başvurulan bir seçenektir. Ancak, engellemenin çok sert olduğu ve gereksiz olduğu zamanlar da olabilir. En azından artık gizlilik ayarlarınızı nasıl kendinize göre ayarlayabileceğinizi ve her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz LinkedIn engel kaldırma işleminin nasıl yapılacağını biliyorsunuz.

Yorum yapın