Snapchat Eski Hesabımı Nasıl Silerim?

Snapchat eski hesabımı nasıl silerim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Snapchat, eğlenceli filtrelerden oluşan anlık fotoğraf ve video paylaşma özelliği olan eski zamanların en popüler uygulaması. Fakat artık aktif kullanıcı sayısı bir hayli düşük. Belki siz de Snapchat’i artık beğenmiyor olabilir ve Snapchat eski hesabımı nasıl silerim diyorsunuz. Birlikte adım adım bu işlemi nasıl yapacağınıza bakalım!

Snapchat Eski Hesap Nasıl Silinir?

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan Snapchat, eski popülerliğini kaybetmesiyle aktif kullanıcı sayısı da büyük oranda düşüşe geçti. Bununla birlikte siz de pek popüler bulmadığınız için Snapchat hesap silme araştırması yapıyorsunuz. Bu nedenle eski hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyor olmanız oldukça doğal bir durumdur. Direkt olarak uygulamadan silemeyeceğinizi hatırlatmak isterim. Snapchat kalıcı hesap silme işlemi için öncelikle resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Hesap silme işleminden önce eski hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğiniz takdirde şifrenizi hatırlamanız bir zorunluluk olacaktır.

Hesap Silme Linki : https://accounts.snapchat.com/accounts/login?continue=%2Faccounts%2Fdelete_account

Snapchat Hesap Silme Adımları

Öncelik olarak Snapchat eski hesabımı nasıl silerim sorunuz için şifrenizi hatırlamıyorsanız ilk olarak şifrenizi hatırlamanız gerekecektir. Uygulamaya kaydolduğunuz e-posta ya da telefon numarası ile şifrenizi yeniledikten sonra geriye kalan hesap silme işlemi kesinlikle basit olacaktır.

Daha sonra herhangi bir tarayıcıdan Snapchat resmi internet sitesine kullanıcı bilgileri ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ardından hesap silme başlıklarını gördükten sonra tercihinizi işaretleyeceksiniz. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile tekrardan giriş yapmanız istenecek. Snapchat hesap silme butonuna tıkladığınız andan itibaren kayıtlı e-postanıza hesap silme işlemini onayladığınızda hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Ayrıca uygulamanın sağladığı bir avantaj olarak Snapchat hesap dondurma için 30 gün bekleme süresi kullanıcılara avantaj sağlamaktadır fakat 30 gün süresini aştıktan sonra tekrardan hesap açmak isterseniz sildiğiniz hesabı kurtarmak mümkün olmayacak onun yerine yeni bir hesap açmanız gerekecektir. Artık kullanmak istemediğiniz için Snapchat’e veda etmek isteyenlerden biri olabilirsiniz bu sebeple sizin için Snapchat eski hesabımı nasıl silerim sorunuza dair paylaştığımız bilgilerin sizler için yararlı olmasını umuyoruz.

 

Yorum yapın