TikTok Takip Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

TikTok takip engeli nedir? Nasıl kaldırılır? Diye düşünüyorsanız her şeyden önce bunun, TikTok profilinizde gerçekleştirdiğiniz uygunsuz davranışlara bağlı olabileceğini söyleyelim. Meselâ; arka arkaya çok hızlı bir şekilde takip isteği veya beğeni atmak, sürekli aynı yorumları göndermek hesabınızın kısıtlama almasına neden olabilir.

TikTok Takip Engeli Neden Olur?

Burada hedef kitlenizi genişletmek ve daha fazla takipçi kazanmak istiyorsanız hâliyle takipçi oranınızı yükseltmeye ihtiyaç duyarsınız. Bunun için GT yani geri takip yöntemini veya çeşitli takipçi hile sitelerini ya da uygulamalarını kullanıyor olabilirsiniz.

Fakat bunlar, TikTok takip engeliyle karşılaşmanıza yol açabilir. Yorum, beğeni gibi özelliklerin kötüye kullanılması da buna sebebiyet verebilir.

Bot takipçi alımı yaptıysanız hesabınızın takip engeline takılması mümkündür. Siz böyle bir şey yapmasanız bile, rakiplerinizden biri sizinle uğraşmak için hesabınıza sahte takipçi gönderiyor olabilir.

TikTok Takip Engeli Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun cevabı her hesaba göre değişir. Örneğin bazı profillerde TikTok takip engeli süresi 5-30 dakika arasıdır. Eğer bu hatayı ilk defa gördüyseniz, bekleyeceğiniz süre bu kadar kısa olacaktır.

TikTok kurallarını pek çok kez ihlâl ettiyseniz ve aynı takip engel sorununu defalarca yaşadıysanız, cezanız da giderek artacaktır. Bu süre birkaç saati bulabileceği gibi, birkaç gün de sürebilir.

TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Çözümü

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü için takip işlemine bir müddet ara verin. Yorum ve beğenileri de bir süreliğine duraklatmanız, cezanız bitene kadar bu tarz davranışlardan kaçınmanız önerilir.

Takip problemi bot takipçilerden dolayı meydana geldiyse, bu hesapları manuel olarak tek tek engellemeniz önerilir. Ayrıca bu durumda paylaşım yapmayı biraz ertelemelisiniz. Çünkü hesabınızda bot takipçiler varken yapacağınız paylaşımlar gerçek takipçilerinize pek gösterilmez, dolayısıyla erişim ve etkileşim alamazsınız.

Paylaşım yapmayı geçici bir süre bırakmadan önce, bununla ilgili bir duyuru yapmayı ihmâl etmeyin.

TikTok Takip Engeli Nasıl Kaldırılır? 2. Yöntem

TikTok takip engeli nasıl kalkar? Diye merak ediyorsanız, bu cezaya itiraz edebileceğinizi de bilmelisiniz. Tabii ki bu yolla sonuç elde edeceğiniz kesin değildir, fakat en azından denemeye değer!

  • Profil sayfanıza girin.
  • Sağ üst köşede üç nokta simgesi göreceksiniz.
  • ‘Gizlilik ve Ayarlar’a tıklayın.
  • ‘Sorun Bildir’ butonuna basın.
  • ‘Yorum ve Yardım’ kısmından ‘Teklif’ yazısına tıklayarak devam edin.
  • ‘Bu sorun hâlâ çözülmedi.’ Seçeneğine basıp açılan sayfadan yaşadığınız sorunu bildirebilirsiniz.
  • Ayrıca feedback@TikTok.com şeklindekie-postaya da mail atabilirsiniz.

Yorum yapın