Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

Snapchat hesabı nasıl açılır bilmiyorsanız doğru yere gelmişsiniz demektir. Snapchat, kullanıcıların mesajlaşmalarına ve snap atmalarına izin veren bir mobil uygulamadır. Anlık fotoğraf paylaşma özelliği ilk olarak bu platforma gelmiştir. Snaplar, en fazla 10 saniye görüntülenebilen ve görüldükten sonra kaybolan fotoğraf ve videolardır.

Snapchat’ta, anlık görüntülerinizi ve hikâyelerinizi takipçilerinizle paylaşarak, bireysel mesaj göndererek diğer insanlar ile iletişim kurmanızı sağlar.

Snapchat Yeni Hesap Nasıl Açılır?

Snapchat hesabı açmak için öncelikle Android veya iPhone cihazınıza uygulamayı kurmanız gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki adımları kullanarak ve bir telefon numarası kullanarak snapchat hesabı açabilirsiniz.

  • Yeni yüklediğiniz uygulamayı açın ve Kaydol’a tıklayın.
  • Açılan sayfada adınızı girin ve Kaydol ve Kabul Et’e tıklayın.
  • Sonraki adımda doğum gününüzü girin ve Devam’ı tıklayın.
  • Açılan pencerede bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Bir kullanıcı adı yazın ve Devam ‘ı tıklayın.

Kulllanıcı adınız özgün ve benzersiz olmalıdır. Almak istediğiniz kullanıcı adı önceden başkası tarafından alınmış olabilir.

  • Daha sonra bir şifre belirleyin ve ardından Devam’ı tıklayın.
  • Son olarak, hesabınızı doğrulamak üzere SMS alabilmeniz için telefon numaranızı girin ve ardından Devam’ı tıklayın.

Snapchat yeni hesap açmak için muhakkak bir cep telefonu numarası girmeniz gerekmektedir. Numaranızı girdiğinizde telefonunuza bir doğrulama kodunu içeren kısa mesaj gönderilecektir. Bu kodu hesabınızı kullanmak için uygulamaya girmelisiniz. Ayrıca eklediğiniz cep telefonu numarasıyla kullanıcılar sizi Snapchat’ta bulabilir.

Telefon Numarası Girmeden Snapchat Hesabı Açabilir Miyim?

Telefon numarası girmeden Snapchat hesabı nasıl açılır? Uygulamaya bir numara girmeden de bir Snapchat hesabı oluşturmak mümkündür. Yukardaki adımları izlediğinizde telefon numarası ekleme alanı geldiğinde telefon numaranızı girmek yerine E-posta adresinizi girmeniz gerekir.

Snapchat’in sizden telefon numaranızı girmenizi istediği ekranın üstünde yazan “Bunun yerine E-posta ile kaydol” seçeneğine tıklamalısınız.

E-mail adresinizi girdiğinizde hesabınızı doğrulamanız için sahip olmanız gereken kod mail adresinize gönderilir.

Kimlik doğrulama işlemini tamamlandıktan sonra eklemek istediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz. Uygulama, telefon rehberinizdeki Snapchat kullanan insanları bulur ve size bağlantı kurabileceğiniz kişilerin bir listesini sunar.

Snapchat listenize bir kişi eklemek istediğinizde uygulama ana ekranında sol taraftaki kişi simgesine tıklamanız yeterlidir.

Yorum yapın