Anasayfa
Linkedin Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?
Linkedin Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

Linkedin Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

admin
- Kez Okundu
22 Mart, 2023

LinkedIn hesabınızı kapattıktan bir süre sonra tekrar açmak isteyebilirsiniz. LinkedIn kullanıcılarına birçok imkân sunar bunlardan birisi de silinen hesabın yeniden etkinleştirilmesidir. LinkedIn kapatılan hesap, 14 gün süre ile saklanır ve silinmez. Ancak hesabı kapattığınız günün üzerinden 14 gün geçtikten sonra hesabınızı geri açamazsınız. Peki Linkedln kapatılan hesap nasıl açılır? Birkaç kolay adımı takip ederek hesabınızı geri açabilirsiniz.

Linkedln Hesap Açma Adımları

Kapatılan bir LinkedIn hesabını geri açmak mümkündür. Ancak bunun için, sosyal ağ platformunun yönetim ekibine talepte bulunmalısınız. Siz hesap açılması için istek gönderdiğinizde talebiniz değerlendirilir ve LinkedIn hesabı yeniden açılır. Yeniden açılan hesap, önceki hesapla aynı şekilde çalışır ve hesap sahibi ve kullanıcı tarafından normal şekilde kullanılabilir.

Silinen bir hesaba giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınız açılmayabilir. LinkedIn hesabı, hesap e-posta adresine gelen bağlantı aracılığıyla yeniden açılabilir. Bu e-postayı kullanarak mobil cihazınızda veya bilgisayarınızda hesabınızı açabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak kapalı hesabı yeniden aktifleştirebilirsiniz.

 1. LinkedIn web sitesini açın ve giriş sayfasına gidin. https://www.linkedin.com/
 2. LinkedIn hesabına e-posta adresinizi girin ve şifreyi girin.
 3. Oturum aç’a tıklayın.
 4. Hesabınıza giriş yapabilirseniz, hesapta kullandığınız e-posta’ya bir mail gelecektir. Maildeki bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.
 5. Bağlantıya tıkladığınızda “yeniden etkinleştir” butonu karşınıza çıkacaktır. Yeniden etkinleştir butonuna tıkladığınızda yeniden etkinleştirme işlemi başlatılacaktır.

Eğer önceden kullandığınız e-postaya erişiminiz yok ise hesabınızı yeniden açamazsınız. Bu e-postaya gelen bağlantıya tıklayarak hesabı yeniden açmak istediğinizi onaylamanız gerekir.

Ayrıca hesabın kapatıldığı tarihten itibaren 14 günden fazla zaman geçtiyse, hesabınız silinmiş olabilir. Silinmiş bir hesabı yukarıdaki yolları kullanarak açamazsınız. Ancak, hesap silindikten sonra 5 aya kadar hesabı geri açmak mümkündür. Hesabınızı yeniden açmak için Yardım merkeziyle ve LinkedIn yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz.

LinkedIn Silinen Hesap Nasıl Açılır?

 1. LinkedIn web sitesinde bulunan “bize ulaşın” bağlantısına tıklayarak yönetim ile iletişim kurabilirsiniz.
 2. Bu formu doldurarak silinen hesap için iletişim kurmanız gereklidir.
 3. Formu doldururken LinkedIn’de kapatılan ve silinen hesabınızda kullandığınız adı ve e-posta adresini doğru yazdığınızdan emin olun.
 4. Ayrıca formdaki konuyu kapatılan hesabınızın yeniden açılması için doğru seçmeniz gerekmektedir.
 5. Yaşadığınız sorunu metin kısmında açıklayabilirsiniz.
 6. Formu eksiksiz doldurup gönderdiğinizde geriye beklemek kalacaktır.

Yukarıda verilen adımları eksiksiz tamamlayarak, silinen veya kapatılan LinkedIn hesabını geri açabilirsiniz.

Her şeye rağmen yine de hesabınıza giriş yapmakta zorlanıyorsanız veya hesabınızı yeniden açamıyorsanız, bu tüm bilgilerinizin kalıcı olarak silindiği anlamına gelir. Bu tür bir durumda form aracılığıyla LinkedIn Yardım Merkezi ile iletişime geçseniz de sorununuzu çözemeyebilirsiniz. Ancak sosyal medya platformu ile iletişime geçmeyi denemek yine de tek yol olabilir.

LinkedIn hesap Sildikten Sonra Tekrar Açılır Mı?

Silinen ve kapatılan LinkedIn hesabını geri açmak için yollar olsa da bazı durumlarda işe yaramayabilir. Hesabınızın e-postasına erişemiyorsanız ve silinen LinkedIn hesabınızı yeniden etkinleştiremiyorsanız bunun için tek çözüm platform ile iletişime geçmektir. Ayrıca kapatılan hesaplar 14 gün sonra silinir. 14 gün sonra hesabınızı geri açmak istiyorsanız yine LinkedIn ile iletişime geçmeniz gerekir.

Hesabınızı kapattıktan 14 gün içinde doğrudan web sitesinin giriş sayfasından giriş yapmayı deneyebilir ve ardından web sitesinin size sunacağı yeniden etkinleştirme adımlarını takip edebilirsiniz. Aradan aylar geçmişse ve giriş sayfasından giriş yapamıyor ve hesabınızı yeniden açamıyorsanuz, web sitesinin Yardım Merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir. LinkedIn web sitesinde bulunan bize ulaşın formu ile yönetimden yardım alabilirsiniz.

Yorum

Yorumlar

Yorum Bulunamadı
İlk yorumu sen yap!

Fevri.net, geniş kapsamlı içerikler sunan bir web sitesidir. Burada teknolojiden sağlığa, eğitimden kişisel gelişime kadar birçok konuda bilgilendirici ve ilgi çekici içerikler bulabilirsiniz.